Proces výroby nanoTiO2 a jeho uplatnění

Nanočástice oxidu titaničitého (TiO2)

představují velmi perspektivní materiál. Unikátní vlastnosti, které částice TiO2 nabývají při rozměrech pod 100 nm přináší zcela nové užitné hodnoty

TiO2 v rozměrech 250—300 nm představuje na světovém trhu významnou komoditu jako pigment pro výrobu barev, široké uplatnění nachází v potravinářské výrobě i v dalších odvětvích.

 

Výroba nanočástic TiO2 představuje v rámci tohoto odvětví jen malý zlomek, avšak roste bez ohledu na výkyvy hospodářského cyklu. Zdrojem sílící poptávky je zavádění nových produktů aplikovaného nanotechnologického vývoje a jejich komercializace. Jde zejména o materiály vhodné pro fotokatalýzu, ochranné vrstvy, konzervace, kosmetické aplikace a nosiče v katalýze.

Naše projekty zaměřené na oxid titaničitý se soustřeďují především na následující oblasti:

$

nové ekonomicky efektivní technologické postupy výroby nanočástic TiO2 . (Unikátní řešení výrobního procesu je globálně patentově zajištěno)

$

Využití nanočástic TiO2 a jejich kompozitů v konkrétních aplikacích

Proces Tio2 nanočástic

Vyvinuli a patentovali jsme proces výroby nanočástic TiO2 s využitím standardních technologií, které se uplatňují při produkci pigmentu titanové běloby.

Tento proces výrazně snižuje náklady průmyslové výroby nano anatasu a jeho výstupem jsou nanočástice TiO2 vysoké kvality, které je možno využít v široké škále aplikací od fotokatalýzy až po kosmetiku. Zájemcům nabízíme prodej know-how, jeho licencování nebo vytvoření společného podniku.

Pin It on Pinterest

winner of business award europe 2019 winner of business award europe 2016