NANO ZEĎ V LONDÝNĚ UŽ CELÝ ROK ČISTÍ VZDUCH OD ŠKODLIVIN

Bílá zeď v prostorách velvyslanectví ČR v Londýně vypadá možná obyčejně, ale nešpiní se a každý den vyčistí takový objem vzduchu, který nadýchají denně tisíce lidí.

tala se dne 12.9.2018 prvním a největším exponátem akce NANODAY LONDON 2018.

 

Společnost FN-NANO s.r.o. svým fotokatalytickým nano nátěrem ošetřila stěnu lemující velvyslanectví, kterádíky tomu nejen zůstane mnoho let jasně bílá, ale ve znečištěném ovzduší centrálního Londýna dokáže s využitím slunečního UV záření kompenzovat negativní dopady oxidů dusíku a emisí z provozu deseti osobních aut s dieselovým motorem (kalkulováno pro 25.000 km/rok/automobil pod normou Euro 5).

„Z hlediska britských návštěvníků akcí na velvyslanectví ČR v Londýně je atraktivní, že jim můžeme již téměř rok prezentovat praktickou ukázku aplikace českých nanotechnologií v podobě zdi čistící díky nano nátěru sebe samu i londýnské ovzduší. Česká expertíza v oblasti nanotechnologií je skvělým naplněním Inovační strategie ČR (Czech Republic The Country For The Future“)a české nanotechnologie mají značný potenciál zlepšit životní prostředí nejen v britské metropoli“, uvedl Aleš Opatrný, ekonomický diplomat z velvyslanectví ČR v Londýně.

Děkujeme českému velvyslanectví v Londýně, že je příkladem i pro ostatní města a státy. Je to vizitka zodpovědného přístupu k ekologickým problémům, který převzala i další velvyslanectví ČR. Nano zeď vznikla letos i v Budapešti, nano nátěry jsou aplikovány již i ve Washingtonu, kde se zástupce velvyslanectví p. Kmoníček zasazuje také o Inovační strategii vlády ČR pod vedením premiéra Andreje Babiše.

 

Díky vysoké účinnosti fotokatalytických nátěrů FN NANO®lze tuto technologii úspěšně využít pro čištění milliard kubických metrů vzduchu v oblastech se znečištěným ovzduším a zajistit tak dodržování legislativně závazných norem pro povolené koncentrace škodlivin ve vzduchu.

FN NANO® dokáže vyčistit 1 milion m3vzduchu za cenu přibližně 1 Euro. V současnosti neexistuje jiná takto účinná, dostupná a levná technologie.

Pin It on Pinterest

winner of business award europe 2019 winner of business award europe 2016